s
­­­­­­­­­­­­­

Lavazza Film Festivalil, mis toimub septembrikuus Austraalias (Itaalia filmi festival) näidatakse Pallini Limoncello video enne iga filmi algust. Video saab näha siin. Tegelaskujudeks on Pallini töötjad ja Pallini president Micaela :).

­­­­­­­­­­­­­

Meil on hea meel teada anda, et enne Vabariigi Aastapäeva ilmub Eesti Ekspress, kus on lähemalt tutvustatud Eestis saadaval olevaid šampanjasid. Ja suur rõõm selle üle, et meie sortimendis olevad Tsarine ja Chanoine šampanja said väärikad kohad pimedegustatsioonil.

­­­­­­­­­­­­­

Järjest enam hoolime me sellest, mida me sööme ja joome. Ja järjest enam mõtlevad sellele ka tootjad.

Cantine Due Palme sai esimesena Itaalia veinimajadest sertifikaadi selle kohta, et 2011 aasta toodangus ei ole kasutatud keskkonnale kahjulikke kemikaale putukate tapmiseks.

Alates 2009 on liitunud üle 1000 veinimaja Itaalias projektiga Mating Distruption Technique.

Eesmärk on see, et viinamarja koi (grape moth) ei nakataks viinamarju. Selleks paigaldatakse viinamarjade vahele spetsiaalsed torud, mis pritsivad sünteetilisi naishormoone, mis ajavad isased koid segadusse ja sellega katkestavad paljunemise tsükli.

Seda kontrollitakse iga aasta Check Fruit nimelise organisatsiooni poolt.

­­­­­­­­­­­­­

9.detsembri “Eesti Ekspressi” lisas “Mees” ilmus Aare Karolini poolt kirjutatud lugu veini ja kanatoitude sobitamisest. Hea kaaslane kanalihast sinkprae juurde on meie tootevalikust Joseph Cattin Riesling M.O. Macon 2008 AOC Alsace. Parmesani-ahjukana juurde sobib kenasti meie valikust Goretti Torre del Pino 2008.